Türkiye’nin ilk Zarafet Akademi’si …

Eğitimci Yazar Gökhan Dumanlı’nın kurduğu Zarafet Akademi kurumlara, bireylere, okullara ve çocuklara ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak hazırladığı içerikleri ile zarafet başlığı altında kişisel gelişim eğitimleri sunmaktadır.

Zarafet Akademi, kendinizi en etkili şekilde sunmanızı, etkili bir imaja sahip olmak düşüncesinin verdiği öz güveni yaşamanızı, insanlar üzerinde yoğun ve güçlü bir etki bırakmanızı, iç imajınızı keşfetmenizi ve onu başkalarına doğru bir şekilde sunmanızı, insanlarla daha rahat iletişim kurmanızı ve uyum sağlamanızı, ilk izleniminizi, kendinizi doğru temsil edecek şekilde oluşturmanızı amaçlamaktadır.

Zarafet Akademi, eğitimleri faaliyetleri yanında kurucusu Gökhan Dumanlı’nın kitapları, makaleleri, yazılı ve görsel medyadaki röportajları, videoları ve bu konunun özellikle ilköğretimde zorunlu ders olarak okutulmasına yönelik çalışmalarıyla da aynı zamanda zarafet söz konusu olduğunda Türkiye’de yediden yetmişe herkesin doğru ve güncel bilgiye ulaştığı bireysel/kurumsal bilgi ve eğitim kaynağı olması, bugüne ve geleceğe ışık tutması en büyük mutluluğumuz.

GÖKHAN DUMANLI

Gökhan Dumanlı, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ardından Halkla İlişkiler Yüksek Lisansını tamamladı. Üniversite öğrenimi öncesinde başlayan iş hayatı hiç aralıksız devam etti ve yaklaşık beş yıl halkla ilişkiler alanında çalıştıktan sonra bir süre Almanya’da yaşamaya karar verdi. Almanya dönüşü kendi reklam ajansını kurarak İletişim Danışmanı olarak görev aldı.

İnsanların yaşamlarını daha iyiye taşıma anlamındaki doğuştan gelen yeteneğini aldığı eğitimlerle birleştirdi ve uluslararası koç unvanını aldı.

Türkiye’nin çocuklar, gençler ve yetişkinler olmak üzere geniş kapsamlı eğitim veren ilk Zarafet Akademi’sini kurdu. İsviçre’deki dünyanın en prestijli zarafet okulları ile yaptığı ortak çalışmalar neticesinde kendi programını oluşturarak bu alanda da bir ilki gerçekleştirdi.

2016 yılının Nisan ayında iş hayatının ve sosyal yaşamın inceliklerini etraflıca anlattığı ‘Ve Zarafet’ adlı çok satan kitabını yazdı.

Kendisinin kaleme aldığı müfredatla İstanbul’da özel bir kolejde ilköğretim öğrencilerine Yaşam Kültürü dersi verdi.

2017 yılının aralık ayında ‘Gençler için Görgü ve Zarafet’ kitabı ile bu defa çocuk ve genç kitap okurlarına seslendi.

2018 yılında 1. sınıftan 4. sınıfa kadar her sınıfın seviyesine göre özel olarak hazırladığı Türkiye’de bir ilk olan ‘Disiplinlerarası Değerlerimiz ve Görgü’ uygulamalı ders kitaplarını yazdı.

2019 yılında profesyonel davranış kodlarını anlattığı kitabı ‘İş’te Farkı Sen Yarat’ ve yaşamı inceliklerini kaleme aldığı ‘Vakit Bir Buket Çiçek Yapma Vaktidir’ kitaplarını okurlarıyla buluşturdu.

Şimdiye kadar yazılı ve görsel basında çalışma alanları ile ilgili onlarca mecrada yer aldı. Bu anlamda Türkiye’de zarafet kavramını kişilerin öncelikler listesine taşımalarında büyük rol oynadı.

Şu anda kişisel gelişim alanında bireysel ve kurumsal eğitimler vermeye, söyleşi ve seminerleri ile tüm Türkiye’yi dolaşmaya ve çeşitli etkinliklerde konuşmacı olarak yer almaya devam etmektedir.